Ja, seveda imam poleg vseh svojih obveznosti še vedno dovolj časa za mojega malega pikeca.
In tako sva se v sredo, 18. junija z Nikom odpravila na njegov prvi nastop. Na prejšnjem je bil namreč bolanček.
Sicer ne vem, kako jaz berem vabila, očitno pa zelo slabo. Trdila sem namreč, da je prireditev v vrtcu Grinič (moj vrtec), Nik pa je trdil, da je v njegovem vrtcu - Kekcu.
In je bilo seveda po moje. Šla sva v Grinič - tam pa - nikogar. Torej je imel Nik prav. Šuska v Kekca, kjer se je seveda prireditev že začela. In ravno, ko sva prišla, so bili njegovi prijateljčki že na odru! Hitro sem ga potisnila k njim - in so začeli.
Na glavo so dobili tipalke in postali murenčki. In so plesali - vsi - razen Nika in njegovega "soplesalca". Stala sta kot vkopana, vsi ostali pa pravi mali murenčki. Ha-ha-ha...
Saj ni čudno, kdo pa bi nastopal, če ga potisneš na oder v zadnji sekundi!

No, zdaj pa moram še malo "pljuniti"! Nastopi vseh skupin so bili prekrasni - otroške pesmice ali plesi. Nato pa je sledil nastop "neke" plesne skupine. Nisem še slišala zanjo in upam, da nikoli več ne bom. Tri leta sem predavala metodiko predšolske glasbene vzgoje in torej izobraževala nove vzgojiteljice. In sem preštudirala razvoj otrok v nulo, predvsem, kar se glasbe tiče! In sem ful občutljiva na tem področju. Otroške pesmice so bile napisane z namenom! Janez Bitenc, Romana Krajnčan, Melita Osojnik - le nekaj imen, ki jih TOPLO priporočam. Otroci naj pojejo o pomladi, osličkih, zajčkih, metuljčkih, rojstnih dnevih....in o vseh stvareh, ki jih poznajo ali jih naj bi spoznali! Otroške pesmice imajo tudi prilagojen obseg glasu, ki je pri otrocih seveda manjši, kot pri odraslih. Če jih filamo s pesmicami, ki ne ustrezajo njihovemu obsegu, pač pojejo "mimo", torej fušajo. In tako se jim posluh slabše razvija!
Skratka, da se vrnem nazaj, kaj me je tako zmotilo. Kaj zmotilo! Znorela sem skoraj. Šest pet-letnih deklic pleše in zraven poje "Ne grem na kolena, ne bom več senca njena...."
HALOOOOO! Je to vsebina za pet-letne deklice?!
No, moram prilepiti besedilo:
MISLIL SI, DA BOM NE VSE PRISTALA, KOT BERAČ PROSILA, DA BI LJUBEZEN DAL MI TI. MISLIL SI, DA SE BOM KAR ZLOMILA, TE KLEČE ROTILA, DA OSTANI, KOT DA NJE VEČ NI, SPET SKRILA SOLZE, KO BOLI...refren:NE GREM NA KOLENA, NE BOM VEČ SENCA NJENA! NE BOM SE ZDROBILA, KOT KAMEN POTONILA! NE GREM NA KOLENA, PREVEČ SEM SEBE DALA, PLJUVALA SEM SI V OBRAZ, PONOS TEPTALA! MISLILA SEM, DA USOJENA SVA SI ZA VEDNO, DA NIHČE LJUBIL NI NA PLANETU TEM TAKO MOČNO, KOT JAZ TE LJUBIM, TEBI PA PREMALO JE BILO. IMEL SI ME, IMEL SI NJO...refren:NE GREM NA KOLENA, NE BOM VEČ SENCA NJENA! NE BOM SE ZDROBILA, KOT KAMEN POTONILA! NE GREM NA KOLENA, PREVEČ SEM SEBE DALA, PLJUVALA SEM SI V OBRAZ, PONOS TEPTALA! KDO SI, KDO SI, DA TI BI MENI SODIL? KDO SI, KDO SI DA BI PO MENI HODIL?Krasno, ne? Za kozlat!!!
Saška, oprosti. Nič nimam proti tebi in nič proti tvoji pesmi! Saj je ne poješ za otroke.
Odrasli si sami izbiramo glasbo. Otroci si je ne! Mi smo tisti, ki skrbimo za njihov razvoj. In tisti, ki to predvaja otrokom, je za mene navaden debil!
Tako, pa sem si dala duška!
Pa nazaj k naši prireditvi.
Sledila je podelitev knjižnih nagrad za male "palčke bralčke":


Vsak otrok je dobil vse svoje likovne umetnine:

Potem smo se še malo družili, papcali smokije in čips, si rekli adijo in šli domov!