




Seveda je bil Šejk takoj za stvar! Najprej hopla v bano, potem pa šuska v dnevno sobo. Nik je bil navdušen, jaz pa najprej tudi, nato pa vedno manj. Tepih je bil naenkrat poln malih ostrih belih dlak in moje celodnevno čiščenje stanovanja je bilo v trenutku izničeno.
Revež Šejk je sicer eno noč res prespal v stanovanju, da se je vsaj dodobra posušil od kopanja, drugi dan pa se je njegova kratka uživancija končala. Pa ne zaradi svinjarije v stanovanju (no, malo tudi zato), zmedel me je namreč njegov pogled. Ko je imel Šejk igranja z Nikom dovolj, Nik pa je še kar rinil v njega in ga vlačil.... ga je Šejk tako grdo pogledal, da me je kar zmrazilo.
In kot sem že rekla, Šejk je zelo nepredvidljiv pes, res ne upam tvegati, da bi ugriznil otroka, ker mu kaj ne bi pasalo. Poskusno bivanje v stanovanju propadlo!!!
Žal, Šejk, boš moral nadaljevati svoje življenje v pesjaku. Mi pa se bomo z veseljem s tabo igrali, ko bomo zunaj.


No, potem je praznovala oma, ampak to smo že opisali.
To soboto pa smo imeli kar dva rojstna dneva. Najprej smo šli na kosilo, ker je praznoval stric Gogi (Mitjev brat), nato pa še k sosedu Davidu, ki je upihnil že četrto svečko. Tam je bilo seveda Niku najbolj zanimivo, saj je bilo kar nekaj otrok. Ful so uživali. Nik še danes cel dan govori: "Mami, titi fantki so fajni! Fajn je b'lo pri Davidu!"
V celotni družini imamo samo dva mala škrateka, to sta Nik in Tisa, ki sta seveda imela polno dela eden z drugim ter z bonboni, ki so kar deževali s strani gostilniškega osebja.
Za svojo zaveznico pa sta si izbrala Barbaro in tako mamice sploh nismo prišle v poštev (uf, vsaj enkrat sem imela malo miru, ha-ha...).
Ves tisti čas sem komaj čakala, da Nik začne govoriti, da se bova midva lahko pogovarjala, debatirala...
Nik pa si je kot nalašč vzel za to ogrooooomno časa in pri dveh letih še ni skoraj nič govoril. Tudi pri treh je bilo vse skupaj še bolj bogo...
No, pa se je hvala bogu to poletje začelo odpirati, čeprav nekaterih glasov še ne zna povedati, se čisto nič več ne sekiram. Malo težav imam sicer pri besedah GOR in DOL. Nik namreč ne reče G, ampak D in ne reče R ampak L. In tako postane GOR -"dol" in DOL je tudi "dol".
V glavnem... Komaj sem čakala, da se bova pogovarjala, zdaj pa imam!!!
Takole namreč izgleda večina najinih pogovorov:
"Mami, tu ozi lak!" "Ja, Nik, tu vozi vlak." "Zakaj?" "Ker vlaki vozijo po železniških tirih." "Zakaj ozi po tilih?" "Ker po cesti ne more in ne sme!" "Zakaj ne mole cesti?" "Ker po cesti vozijo samo avtomobili..." "Zakaj hamo avtobili?" "Zato, ker je cesta samo za tiste, ki imajo gume na kolesih!" "Zakaj hamo tiste, majo gume?" "Ker bi drugi, na primer vlaki, cesto uničili!" "Zakaj nicili cesto laki?" "Ker so tako težki in nimajo gum na kolesih?" "Zakaj nimajo gum?"..............................................................................................................................
In ko počasi že malo povzdignem glas pri kakšnem od zadnjih odgovorov, Nik začudeno reče:
"Mami, zakaj ti huda daj? Daj jaz vem!" (zakaj se jeziš zdaj, zdaj vsaj vem, kako in kaj...)
In si vsak dan posebaj v zadregi, ko spoznaš, kako malo stvari veš. Hitro ti namreč zmanjka odgovorov, če ne prej, po kakšnem dvajsetem zakajčku sigurno....
Tu pa sem že pravi fant!
V tem delu se je Nik počutil najbolj varno, podobno tudi pri hoji skozi mrežo, pri vseh ostalih pa so se mu kar malce tresle nogice:
No, ob koncu proge se pa spustijo po "zajli" na koleščkih - šuuuuuuuus proti cilju!
Ko sem Nika vprašala, če greva še enkrat po progi, je rekel, da ne. "Daj dudič!" (Kdaj drugič).
Nato sva si ogledala še ostale proge in se odločila, da naslednjič pa je na vrsti mamica!
Komaj čakam! Doma pa je Nik vsem ponosno kazal slike, ki sva jih naredila in obljubil, da bo še šel...
...nato pa norela z balonom do onemoglosti.
Ker zaradi dobre družbe ni imel časa barvati, si je pobarvanke odnesel v sobo. Hvala bogu, smo imeli vodene barvice in čopiče zraven. In je barval...
Naj povem, da do sedaj Nik ni in ni hotel barvati pobarvank! In zato me je skoraj kap, ko sem videla rezultat:
No, nisem ravno likovnik, ampak meni se je zdelo za prvo otrokovo pobarvanko odlično!
Se mi zdi, da je Nik mali perfekcionist. Dokler ni prepričan, da bo nekaj znal, noče niti poskusiti. In ko se končno nečesa loti, to obvlada. Se mi vsaj zdi, no.
Tudi zunaj imajo krasno otroško igrišče oziroma igrala, kjer smo tudi vsak dan uživali.
Sicer pa je bil Nik seveda najbolj navdušen nad bazeni. Najbolj pa se je razveselil dveh stvari:da je ugotovil, da se z rokavčki v vodi ne potopiš in ne rabiš mame vedno držat okrog vratu, druga pa je bila, da imajo v bazenu šank s stoli pod vodo. To je bila akcija, da je on lahko sedel pod vodo in jedel sladoled v bazenu!
Navdušeni smo bili tudi nad opremo sobe in celotnega hotela. Ves hotel je v stilu bambusa in glede na to, da je hotel zgrajen v letu 2006, je logično, da je tudi oprema ful dobra (beri nova).
Sobe so velike, prostorne, z ogromno kopalnico in kar velikim balkonom.
Predvsem o življenju našega malega Nika...