ponedeljek, 31. december 2007

Miklavž nam je trkal po vratih

Letos sem bila pa res malo nesramna. Velike tri decembrske može sem lepo izkoriščala ves december. Pri vzgoji namreč. Kadarkoli je moj "vražji" Nik postal preveč "vražji" in se ga ni dalo prepričati, da bi morda nehal jeziti mamico, sem mu rekla, da ga gotovo Božiček gleda skozi dimnik in že črta eno darilo iz njegovega seznama. Najprej je seveda odreagiral čisto pametno in mi rekel, da Božiček pa ja ne more videti skozi dimnik k nam v stanovanje, potem sem ga seveda prepričala, da ima v steni čisto majhno luknjico skozi katero kuka in otrokom riše črne pike, če niso pridni. Ko pa vidi, da so pridni, kakšno piko tudi zbriše. In tako smo črne pike ves december pisali in tudi brisali.
Pa Miklavž je tudi zelo priročen za take stvari, ko pripelje zraven še Parklja, ki potem poredne otroke odnese v žaklju....


No, mi smo bili potem tako pridni, da Miklavž ni niti prišel v hišo (še nimamo kostuma za Miklavža), ampak je samo zaropotal po vratih. Ko sva prišla z Nikom ven, naju je na pragu čakalo darilo, verige pa so že ropotale pri sosedovih. Očitno je bil Miklavž z Parkljem že pri Davidu...



Ni komentarjev: