petek, 15. februar 2008

Že dolgo me ni nihče tako "nap....."


Nedelja. Lep sončen zimski dan. In se odločimo, da gremo malo na Pohorje. In si tam privoščimo tudi kosilo.

Skratka, vse je bilo super, z gondolo na Pohorje, tam malo dirkanja po snegu (sanke smo žal pozabili odma, ker nismo računali, da je zgoraj še prava zima), nato pa kosilo pri Mirču.

"Dober dan! Kaj imate za kosilo?"

"Telečja pečenka, svinjska pečenka, puranji zrezki v gobovi omaki, kmečki krožnik...."

In smo naročili kmečki krožnik in puranji zrezek, pa seveda govejo juhico. Meni sicer ni nič pasalo, ker sem malo prestopila med vegetarijance, ampak takšne možnosti tam ni bilo. Juhice je bilo ravno toliko, da sta se najedla Mitja in Nik. Potem sem dobila namesto pečenega krompirja restanega (ki ga sploh ne maram), namesto kruhovega cmoka sirov štrukelj (ki ga sicer obožujem), zelenjave le za vzorec, mesa pa tako ali tako nisem jedla, pa tudi Nik ga ne mara. O solati ne duha ne sluha...natakarice pa tudi od nikoder. In tako sem po končanem kosilu (sita ravno nisem bila) malo positnarila, zakaj ni bilo solate. In dobim odgovor.

"Ja, vi ste pa jedli a la card, to ni bilo kosilo..."

Halo, če pa smo na začetku vprašali, kaj imate za kosilo?

No, in nam je skasirala juho posebej, kosila, pijačo... In smo plačali brez solate in brez sladice 30 evrov. Na Bolfenku bi pa jedli za 20 evrov brez omejitve - samopostrežno varianto....

No, adijo, koča pri Mirču. Nas ne boste več videli...

Ni komentarjev: