petek, 15. februar 2008

Žogica Marogica

Včeraj so naši mali "raziskovalci"(tako se imenuje Nikova skupina) iz vrtca Kekec spet odšli v lutkovno gledališče. Že tretjič. Tokrat so si ogledali Žogico Marogico.
Nik je nad predstavami zelo navdušen. Seveda je vse skupaj pravo doživetje. Po zajtrku pride po njih avtobus, oziroma kar trije avtobusi, ki jih odpeljejo v mesto in potem nazaj... In potem hodijo po mestu enkrat za spremembo brez mamic...
Ko mi je doma pripovedoval zgodbico, sem ga presenetila in mu pokazala, da imamo doma tudi DVD Žogica Marogica (Lutkovno gledališče Ljubljana). In zdaj vsak dan gledamo Žogico Marogico in pomagamo babici in dedku narediti močan veter, ki bo odpihnil hudobne zmaje Tolovaje. Pihamo v televizijo kot nori (no, malo mi pa res gre na smeh, ko se gledam, kako piham v televizijo, da se mi kar vrti zraven...). Nik pa je seveda ves navdušen, ko zmaje veter odnese.
Uf, smo dobro pihali!

Ni komentarjev: