Odkar hodim v tečaj afriškega bobnanja, sem želela pravo afriško djembe! Original. In sem skoraj znorela, kajti v celi Sloveniji je ni bilo za dobit. Vsak dan sem okoli obrnila internet, preklicala vse trgovine z glasbili v Sloveniji, vprašala vse možne ljudi... Ne, prave afriške ni.
Potem se spomnim na trgovino Sariko v Mariboru in tam najdem malo djembe, bolj turistično varianto, ampak za učence v šoli in kasneje za Nika bo dobra. 50 eurov, ni panike.
In potem pazi metodo! Na nekem forumu o djembah najdem izjavo nekega gospoda, da lahko zrihta djembe. Datum je bil sicer leto 2005, ampak ne bodi nor, jaz ga pokličem. Malo je bil začuden, on nima več nobene, mi pa je povedal za trgovino v Ljubljani Tri muhe. Tam imajo različno afriško blago. Kličem... Yes!!! Imajo štiri djembe iz Ghane.
In smo se seveda morali v tistem trenutku odpeljati v Ljubljano. Malo me je sicer stisnilo, ko je gospa rekla 260 evrov... Ampak, glede na to, kako dolgo sem jo iskala... Je bila takoj moja!
In jo imam, HA!
In zdaj pridno vsak dan vadim... Nik pa pravi: "Mamica, nehaj, mene uhe bolijo!"
1 komentar:
živjo! čestitke za nakup!:)
v glasbenih trgovinah se običajno ne dobi dobrih djembejev, je pa po Sloveniji kar nekaj ljudi, ki jih preprodaja - nekateri imajo kar dobre. poklicat moraš nekoga, ki igra djembe in ta ti sigurno lahko priporoči nekaj oseb (za si zapomniti, ker je včasih treba npr. menjat kožo).
fajn igraj,
Andrej
Objavite komentar