petek, 25. april 2008

Festival Attacca


Z mladinskim zborom sem se 23. aprila 2008 udeležila mednarodnega pevskega festivala Attacca v Unionski dvorani v Mariboru. Festival že drugo leto prireja in organizira Carmina Slovenica, ki nas je tudi povabila k sodelovanju.

Na festivalu so poleg našega zbora nastopali še Carmina Slovenica Junior, Secunde CS, koncertni zbor Carmina Slovenica in francoski mladinski pevski zbor A tre voci.

Meni najlepši del koncerta so bile štiri pesmi, ki smo jih zapeli združeni vsi pevski zbori. Vsako pesem je dirigirala ena zborovodkinja, tako sem za Dream a dream prišla na vrsto jaz!

Kako noro dobro je voditi takšno maso pevcev in kako super je bilo spet stati na odru Unionske dvorane. Nazadnje sem na njem stala kot pevka Carmine Slovenice (uh, to pa je že kar nekaj let nazaj!).

Attacca, se vidimo spet drugo leto - upam!

Ni komentarjev: