sobota, 5. april 2008

Pevska šola v naravi in črevesne težave


Od 14. do 16. marca sem bila z mojimi "zlatimi" pevci v pevski šoli v naravi, kakor že nekaj let imenujemo naše intenzivne tridnevne pevske vaje. Kot že večkrat, smo tudi tokrat odšli v CŠOD Škorpijon na Sveti Duh na Ostrem vrhu. Ful nam je lepo tam.
In kako so potekale vaje? Uf, naporno!
Peli smo:
-v petek od 16. do 19. ure,
-v soboto od 9. do 13. ure in še od 16. do 19. ure,
-v nedeljo od 9. do 12. 30 ure.
V petek zvečer smo imeli krst novih pevk in pevcev in se nasmejali do solz. Poleg raznih iger, ki jih za nove pevce pripravijo deveti razredi, ostaja naša tradicionalna finta "čudežni napitek" za boljši glas. V eno skledo zmešamo vse, kar najdemo v kuhinji. Recept za letošnji napitek je:
ketchup, gorčica, majoneza, sol, poper, timijan, majaron, vegeta, kis, belo olje, bučno olje, golaž (ki je ostal od večerje), čaj, mleko, in še kaj se bi našlo verjetno. In potem mora vsak novi pevec pojesti eno žlico te čorbe, da bo pel ali pela kot slavček.
Letos so me sicer malo zafrknili in sem morala tudi jaz poskusiti to sranje. In Karmen in Silvo (ki sta bila z mano) tudi. Fuj in fej...
V soboto sta prišla na kosilo tudi Mitja in Nik. Malo mi je že bil Nikec čuden, ker ni nič kaj pojedel, čeprav je bilo kosilo po njegovem okusu. No, in je ponoči bruhal (to je bilo edinkrat, da me ni z boleznijo počakal, da pridem domov). No, drugega ni bilo Niku nič, razen, da je v nedeljo ponoči še enkrat bruhal in da je zelo malo jedel.
Ampak Mitja... On pa je fasal! Ko sem prišla v nedeljo popoldan domov, se je začelo. Stranišče je bilo njegovo celo popoldne in celo noč. Pa še malo drugi dan.
No, v sredo sem bila pa jaz na vrsti, hvala bogu samo dopoldan in brez bruhanja!
In je šla črevesna viroza, čez vse tri...
No, kar se pa tiče pevske šole v naravi. Drugo leto gremo v Radence. Letos je bila ena šola. V teh prelepih sobah, v katere hodim vedno jaz. Vadili so v koncertni dvorani z Yamahinim klavirjem, v prostem času pa so čofotali po bazenčkih. In jedli! Ruski bife trikrat na dan!
In to za samo 60 evrov za vikend paket (petek, sobota, nedelja).
Radenci, se vidimo drugo leto!

Ni komentarjev: