Letos smo prvič na morje potovali v soboto, ker imajo v Zatonu pri Zadru smene samo ob sobotah.
Po mojem pametovanju smo se odločili za pot ob 23. uri zvečer. Moje razmišljanje: Nik bo ob taki uri vso pot prespal, gužve pa tudi verjetno ne bo, ker nihče ne hodi na morje ob taki neumni uri.
Ha-ha-ha...
Do Ptuja vse lepo in prav, tik za Ptujem pa kolona!!!! In smo potrebovali več kot eno uro, da smo prišli do Podlehnika, kjer smo krenili proti Rogatcu. Hvala Bogu, da tujci teh poti ne poznajo. Torej, ura je bila že 1.00, ko smo zavili proti Rogatcu. Šele okoli pol dveh je Nik počasi zaspal.
Počasi smo spet pristali na avtocesti, kjer ni bilo posebne gužve. Super!
Pa ne za dolgo.
Okoli treh zjutraj smo se peljali skozi tunel "Mala kapela". Mitja je za finto zapeljal na sredino vozišča na tiste bunkice, ki te opozorijo, da si na drugi strani... Uf, kako to tuli!
Hitro je zapeljal nazaj, občutek pa ni bil najbolj prijeten!
Potem pa pazi ti to! Mitja začne na ves glas kričati: "Joj, joj, joj, Jasna! Joj, joj, joj..." In tako kakšni dve minuti. Pri tem je zaviral kot nor, spet vozil počasi, spet zaviral.... in se zraven drl!
Sem mislila, da me bo kap! No, ko se je malo pomiril, je ustavil v tunelu - na SOS prostoru in rekel, da se mu je tako zvrtelo, da je videl, da se z avtom vozi po boku!!!! Halo!
Dalje sem jaz vozila, vmes pa sva debatirala, kaj je to bilo. Ali so mu tiste bunkice zdrmale možgane, ali je preutrujen od službe, ali kaj bi to lahko bilo....
Nik se je seveda od vse te galame prebudil in s spanjem smo za to noč zaključili.
Potem smo poskusili na počivališču že tik pred Zadrom malo zaspati, pa nam ni uspelo. No, po tako razburljivi noči smo prispeli v Zaton (ob 7. uri zjutraj) in molili, da bi bil kakšen apartma prost. Uradno namreč dobiš apartma ob 16. uri popoldan. Aja, pa še to: Nik je med vožnjo prvič v življenju tudi bruhal, tako da smo tudi zaradi tega milijonkrat stali in smo bili vsi skupaj kar pošteno zdelani.
In je bil ravno en apartma že prost, ker so eni šli domov en dan prej! Bogu hvala! Ob 7.30 smo že bili spakirani v njem!
In si privoščili spanje do štirih popoldan!
Ni komentarjev:
Objavite komentar