sobota, 8. september 2007

Vrtec - 3.dan

Sreda. Tretji dan v vrtcu.
Ker sem v službi od jutra do dveh, je danes glavni Mitja.
Prosila sem ga, naj Nika zjutraj nahrani doma, da bo revež vsaj nekaj imel v želodčku. Pa saj ga ne moremo pustiti sestradanega do treh, ko pridem domov s kosilom!
Vzgojiteljice so rekle, da to ni vredu, ker ga tako sploh ne bomo navadili, da bi v vrtcu jedel. Saj to je res, ampak....

Nik danes ni več jokal, ne zjutraj, ne kasneje... jedel pa še vedno ni NIČ!
Pa sem poskusila še drugače. Rekla sem si, da Nik mogoče čuti mojo nervozo...
Poskušala sem o vrtcu govoriti samo z navdušenjem, glede hrane pa sem rekla tako:
"Dokler Nik v vrtcu ne bo jedel, ne dobi nobene igračke več! Ko pa bosta Anica in Albina rekli, danes pa je Nik pridno jedel.... greva takoj po en vlakec!"
Briga me, ali je metoda pametna ali ne, ko bi le pomagala!!!

Ni komentarjev: