sreda, 25. julij 2007
Radgonski sejem
Za našega Nika so traktorji zakon. Zato smo se v torek odločili, da se gremo malo potepat po Radgonskem sejmu. Nismo se zmotili, traktorjev je bilo milijon: zelenih, rdečih, modrih, malih, velikih...No, in ko smo že pri barvah, naj povem, kako naš Nik razloži, kakšne barve je kateri. Če pokaže na sebe, je traktor rdeč, zeleni je "O", v prevodu oma, modri pa "tata" - torej ata. In zakaj??? Vse izvira iz Telebajskov, kjer je Nik rdečega Telebajska preimenoval v sebe, modrega v atija, zelenega v omo, rumeni pa sem jaz. In tako je zdaj vse rumeno mama, modro ata in tako dalje.No, poleg milijon traktorjev smo si ogledali še milijon krav, konjev, koz, ovc, zajčkov, pujskov... Skratka, pestro. Da pa je bil dan popoln, je tam seveda še lunapark, kjer se je Nik vozil še z vlakom in "letali". Super, ni kaj!Saj sem že rekla, da se moram maksimalno potruditi, da dneve čim bolj izkoristim in čas z Nikom preživim čim kvalitetnejše...Jutri pa gremo pogledat, kako kaj Špasfest v Mariboru, če bo lepo vreme. Aja, pa pri pediatrinji sem naročena na posvet, ker moj Nikec še skoraj nič ne govori. Zdaj me pa že res skrbi.Njegov besedni zaklad pri dveh letih in štirih mesecih:mama, tata (ata), baba (babica), la-lam (teta Zdenka), Du-duš (stric Dušan), ne, njam-njam (jesti), mmm (piti), m(jaz), o (oma), bek (umazano, lulati...), as (boli), brm-brm (avto, peljati se), gn (traktor, avtobus, žoga, veliko...), pa še oponašanje živali, ostalo pa pantomima. Zanimivo, ne?
Naročite se na:
Objavi komentarje (Atom)
Ni komentarjev:
Objavite komentar